Temat: Kosmetyki dla alergików, jakie macie doświadczenia?

Jest u nas w rodzinie spory problem z alergią, zwłaszcza wszelkimi odczynami skórnymi. Takie problemy mam ja ale również nasze dzieci. Mąż mój ma z kolei wrażliwą skórę więc jak nic rodzina problemowa smile Szukam kosmetyków i środków czystości które nie powinny generować reakcji. Co radzicie?

2

Odp: Kosmetyki dla alergików, jakie macie doświadczenia?

Na rynku jest całkiem dużo rozwiązań gdzie producenci deklarują hipoalergiczność wyrobów. Sądzę że w internecie jest wiele opinii w tym temacie. Ostatnio nawet w dyskontach hipoalergiczne mydła się pojawiły.

3

Opcją jaka mi się nasuwa jako naturalna jest Biały Jeleń. Całe spektrum produktów – mydła, szampony, żele pod prysznic a także płyny i proszki do prania. Poza tym polska marka i łatwo dostępna. Wszystko mają hipoalergiczne w asortymencie.

4

Jelenia to zawsze warto polecić. Mam często mydło w kostce od nich, to naturalne i żadne inne nie myje tak łagodnie i dokładnie. A że nie jest naszpikowane środkami zapachowymi – to właśnie jest zaleta!

5

Też uważam że najlepiej sprawdzają się mimo wszystko produkty z naturalnymi składnikami. Weźmy taki Raphacholin C z węglem i korzeniem rzodkwi. Nic innego nie działa tak dobrze na niestrawność czy wzdęcia. Jak mam dyskomfort trawienny to zawsze go biorę i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

6

Ludzie nie doceniają natury. Wiadomo że kosmetyk naturalny jest lepszy dla alergika czy wrażliwca niż ociekający syntetykami.