Temat: Kto robi dobrze operacje plastyczne ucha w Bydgoszczy, jakaś rekomendacja? :)

Borykam się od dzieciństwa z dość poważną deformacją małżowin usznych o nieustalonej tak naprawdę przyczynie. Między innymi z tego powodu noszę dłuższe włosy choć tak naprawdę nigdy mi się one nie podobały. Szukam sposobu na to by sobie jakoś z tym poradzić. Pomyślałem o operacji plastycznej – tylko nie bardzo wiem do kogo się zwrócić z tym ważnym dla mnie tematem.

2

Odp: Kto robi dobrze operacje plastyczne ucha w Bydgoszczy, jakaś rekomendacja? :)

Akurat taka deformacja nie jest aż tak dużym problemem, bo ucho możesz stosunkowo łatwo ukryć przed spojrzeniami ludzkimi – choćby za pomocą włosów tak jak napisałeś. Pytanie czy warto w ogóle się bawić w takie zabiegi?

3

Odp: Kto robi dobrze operacje plastyczne ucha w Bydgoszczy, jakaś rekomendacja? :)

Wszystko jest kwestią odczuć. Jeśli nie jesteś pogodzony z tym aspektem swojego wyglądu to zoperowanie uszu wydaje się uzasadnione. Ale to i tak zawsze do lekarza należy ostatnie słowo.

4

Dokładnie, zdarza się że lekarz w takich przypadkach odmawia bo stwierdza że zabieg nie ma uzasadnienia medycznego czy społecznego. Może wygląd Twoich uszu jest Twoim problemem czysto subiektywnym?

5

No raczej nie, gdyby koledze się jego uszy tak zwyczajnie nie podobały nie rozważałby operacji. Przecież napisał wyraźnie że chodzi o deformację więc raczej wie co pisze...

6

Mimo to sprawa i tak jest subiektywna. Każda ingerencja w ciało jest jakimś tam zaburzeniem równowagi i ryzykiem. Chodzi o pytanie czy warto je podjąć w tym przypadku i tyle.

7

W kwestii zabiegów na uszach tutaj jest bardzo sprawdzony fachowiec - http://www.implanty-bydgoszcz.eu/operacje-ucha.html. Już od wielu lat pan doktor wykonuje takie zabiegi i nie da się znaleźć na jego temat żadnej negatywnej opinii – w dobie internetu to coś znaczy. Ponieważ kwestia jest wrażliwa, to gdy chodzi o operacje plastyczne ucha Bydgoszcz powinna do zainteresowanych nimi podejść z wyrozumiałością. U tego lekarza jej nie brakuje – jak i fachowej chirurgii.

8

Słyszałem o tym panu, ponoć rewelacyjny operator i pomógł wielu ludziom. Także w ramach zabiegów laryngologicznych, endoskopii gardła itp. Fajnie że jest w Bydgoszczy ktoś tego formatu.

9

Dlaczego ma nie być, mamy przynajmniej kilka bardzo dobrych ośrodków i klinik. Jak ktoś potrzebuje dobrej opieki medycznej to nie ma żadnego powodu by jej szukać poza Bydgoszczą.